Gondolataink csak úgy szárnyalnak időnként, repdesünk a boldogságtól. Ilyenkor szokott nálam előfordulni, hogy beszédemmel túllövök a célon, szinte oda sem figyelve a beszélgetőtársamra, csak mondom és mondom azt, ami a szívemen, az a számon. Nem is jut így eszembe, hogy talán nem helyénvaló az, amit kimondtam, s talán akaratlanul is megsérthettem éppen azt a valakit, aki olyan szívesen van velem, rám áldozza az idejét, mert szeret velem lenni. Persze rögtön észbe kapok, mikor már késő, és nincs mit tenni, vagy magyarázkodom, vagy megpróbálom helyrehozni a hibámat.
Minden hibánkat helyre tudjuk hozni, ha mi is úgy akarjuk. Ahogy gondolkodunk, úgy élünk. Vállalni kell tudnunk a tetteinkért, a gondolatainkért is a felelősséget. A gondolataid által meg is tudod gyógyítani magad, csak hinned kell magadban, bíznod kell magadban, és türelmesnek kell lenned. Bármit gondolsz, megvalósulhat. Sőt! Nagyon sokszor meg is valósul. Velem együtt biztos többen vagyunk, akik néha (még ha csak úgy magunkban is) neheztelőbben gondolunk társainkra, amiben is nem a másik fél a hibás, hanem mi teremtjük meg saját gondolatainkat, s ebből bizony sokszor még harag is előfordulhat. Ilyenkor jó ha eszünkbe jut, bármit gondolunk, bármit teszünk, nem csak magunkért tesszük. Szeretteinkért, kedvesünkért, társainkért. Csak egy kis fáradságba kerül, hogy odafigyeljünk arra, mit mondunk ki, és mit gondolunk magunkban.
Mindenkitől tanulhatunk valamit. Úgy jó ha viselkedünk, hogy szeretettel jöjjenek hozzánk. Ne különböztess meg embereket egymástól. Mindenki Isten gyermeke. Ne taszítsd el magadtól azt, ami a tiéd, aki veled szeretne lenni, aki veled szeretné tölteni az idejét. Ezért ne csak magaddal törődj, végy észre változásokat életedben, és vedd észre társaidat, akikkel együtt és nem nélkülük éljük életünket. Ha önmagadat figyelmeztetni tudod, nyugalmat tudsz parancsolni magadnak minden helyzetben, nem kell attól tartanod, hogy a rossz gondolatok felülkerekednek, és olyat mondasz vagy teszel, amit még álmodban sem akartál volna megtenni.
Légy jókedvű mindig és kedves. S ha a gondolataid néha tévútra is térnek, te tudod, hogy a világban (a természetben is) mindig rend uralkodik, s ha el is kalandozol gondolatban, te tudod, hogy egyedül is képes vagy rendet teremteni magadban. Mindig tudd mit akarsz. A higgadt, bölcs elme tudja mit akar. Ne bízd el magad akkor sem ha jól megy sorod, hiszen a hullámhegyek és hullámvölgyek mindig váltják egymást. Szerezz energiát a természettől, s ha épp most ébredezel, csinálj kedvet magadnak is és a családnak is a reggeli felkeléshez. A jövő a kezedben van, cselekedj a megfelelő pillanatban.
Tegyél többet, mint amit elvárnak tőled, és soha ne gondolj haraggal senkire.
Hallgass meg egy dalt, amit szeretettel küldök neked. :)
Utolsó kommentek