Ugye, hogy majdnem mindig úgy szokott lenni, amikor a legkevésbé számítunk valamire, bekövetkezik. Ezek a váratlan események összekuszálják az életünket. Nem is tudunk mindig megfelelően alkalmazkodni, mert nem vagyunk eléggé felkészülve. Pedig ha kellő jártasságot szerzünk a problémák megoldásában, sokkal könnyebb és boldogabb napjaink lehetnek. Ne aggodalmaskodjunk azért, mert mindig új és újabb feladatok megoldására kényszerülünk. Ha a bensőnkben, a szívünk mélyén apró változtatásokat teszünk, fokozatosan kialakul egy rend, amit tudunk követni napról napra. De mindig csak kis lépésekkel haladjunk, és legyünk kitartóak.
Az élet maga változás. Akárhogy is igyekszel, van, mikor borul a felépített programod, és rákényszerülsz improvizálni. Ez nem rossz, csak éppen váratlanul éri az ember lányát. Mit tudunk tenni ilyen helyzetekben? Először is nem szabad megijedni az előttünk lévő akadályoktól. Az életünkben olyan sokszor vagyunk kénytelenek alkalmazkodni, hogy inkább alakítsunk ki egyfajta stratégiát, amivel felvehetjük a harcot a megpróbáltatásokkal szemben. Ehhez kellőképpen rugalmasnak kell lennünk. Vagyis van, mikor nekünk kell engedni a huszonegyből, nem szabad a végsőkig harcolni mikor tudjuk, hogy vesztésre állunk. Szerettem sakkozni míg gyermek voltam, sokat is játszottunk otthon. Szerettem benne azt, hogy logikázni kellett. Sokszor kikaptam, de azt megtanultam, hogy előbb gondolkozzak mielőtt lépek. Ugyanez vonatkozik az életben elénk táruló megoldatlan helyzeteinkre is. Még idejében fel kell készülni arra, hogy váratlanul sakkot kapunk, és észnél kell lenni, hogy a sors lépéseire mi hogyan reagálunk.
Mindig mindenhonnan van kiút. Mindig van lehetőségünk választani. Vagy az egyik vagy a másik megoldást választjuk, tudnunk kell, hogy mi viseljük a következményeket, és kell is tudni felelősséget vállalni azért amit csinálunk. Sokszor nem csak magunkat hozhatjuk váratlan helyzetbe, hanem a velünk együtt élőket is, ezért mindig úgy tegyünk, hogy a lelkiismeretünk nyugodt lehessen. Olyan életet élj, amiben nincs túl sok, és túl szigorú szabály. Ha sok szigorú szabállyal veszed körül magad, megrekedsz, és összekuszálódnak a dolgaid. Bőven elég egy-két jól megfontolt gondolat, gyakorlat, amit követni is tudsz, mert hamar kimerülsz ha mindig meg akarsz felelni a felállított szabályoknak.
Később, mikor már érzed, hogy van elég erőd, akkor lehet új, ismeretlen feladatokat is gyakorolni megoldani. Ekkor dől el vajon képes vagy-e a rád zúduló váratlan történésekkel felvenni a harcot. Mindig bízz magadban. Bízz abban, hogy meg tudod csinálni. Képes vagy hirtelen helyzetekkel megbirkózni. Bízz a saját eszedben, a saját ítélőképességedben. Végül nem te leszel az, aki alkalmazkodik, hanem a te szabályaid szerint történhetnek események.
Küldök egy dalt neked, hallgasd meg, és legyen szép az estéd. :)
Utolsó kommentek