A Reader's digest egyik számában olvastam a következő történetet. Több eset is le van írva, most az elsőt osztom meg veled. Érdekes, elgondolkodtató, hogy általában az agy betegségeiről szoktunk beszélni. Tulajdonképpen itt is hasonlóról van szó, mégis nagyon érdekes a következő történet:
Botcsinálta matematikus
Jason Padgett(43) kimaradt az egyetemről, egy bútorüzletben dolgozott a Washington állambeli Tacomában. Egy alkalommal, amikor rablók támadták meg, agyrázkódást szenvedett - és megemelkedett az IQ-ja. Az eset után Padgett a környezetében matematikai képleteket és mintákat fedezett fel (John Nash Nobel-díjas matematikushoz hasonlóan). Orvosi vizsgálatok kimutatták, hogy sérült agya olyan területeken kompenzált, amelyeket a legtöbb ember nem használ. Padgett ma már a látottakból bonyolult, kézzel rajzolt ábrákat, úgynevezett fraktálokat készít, amelyeket Fine Art America weboldalain értékesít.
_________________________________________
Eddig tart a történet, az idézet. Különös szervünk az agy. Bonyolult számtani, mértani műveleteket végez, de ha kell, akkor olyan érzelmes tud lenni, mint egy kisdiák az első szerelemnél. Szeretem olvasni azokat az írásokat, amik a testünk működésével kapcsolatosak, bámulatos, hogy mi mindenre képes az emberi test. Rögtön begyógyítja a vérző sebet, összeforraszt csonttöréseket. Viszont ha elhanyagoljuk, akkor általános leépülést tapasztalhatunk. Edzeni kell az agyunkat is, akár memória gyakorlatokkal, vagy az említett IQ-teszttel.
Néha az én kisagyam is csinál velem fura dolgokat. Nem tudni mi okból, de leromlik az állapotom, ez eltart egy darabig, majd szép lassan visszanyerem a régi derűs énemet. Elvárjuk, hogy testünk tökéletesen működjön. Csak akkor figyelünk jobban rá, mikor esetleg már baj van, és segítségre van szükség. Lehet, egyszer leírom a betegségem kezdetét a blogon, mivel nem egy vidám dolog, ezért is kíméltem meg mindenkit eddig ettől.
Különös minden betegség, mindegyik más és más okból lehet akár érdekes, akár elszomorító, de az biztos, hogy ha érezzük, hogy betegek vagyunk, már nem működik úgy a szervezetünk mint előtte. Vigyázzunk rá, figyeljük a változásokat, és kérjünk mihamarabb segítséget, ha szükséges.
Az én "rendszeremmel" is néha baj van, olykor fent vagyok éjjel, és nem jön álom a szememre. Régebben ez feszültséget okozott, ma már tudom irányítani annyira, hogy ki tudom pihenni magam sokszor pár óra alatt, de ez a nap többi részének a rovására megy. Hogy ez most ne így legyen, megyek is gyorsan aludni, amíg még nem késő.
Utolsó kommentek