Sokszor cserbenhagy a memóriánk, elfelejtünk fontos dolgokat, nem tudunk kellően összpontosítani. Épp a neten olvastam, hogy például a keresztrejtvényfejtés vagy ehhez hasonló memóriajavító módszerek nem feltétlenül garancia arra, hogy idősebb korunkban is jó lesz a memóriánk. Inkább már fiatalabb korunkban kellene zenetanulással, a rajzkészség fejlesztésével, kertészkedéssel foglalkoznunk, ha azt szeretnénk, hogy kíváló értelmünk lehessen később.
A weborvos egy cikke hívta fel erre a figyelmemet, ami hozzáteszi, hogy mit kellene tennünk azért, hogy tényleg megőrizzük a jó eszünket a későbbiekben is. Ezek a következők: Jó fizikai állapotban kell, hogy tartsuk magunkat, egészséges kiegyensúlyozott kell, hogy legyen az étrendünk, mellőzni kell a dohányzást, az alkohol fogyasztást is csökkenteni kellene, meg kell őrizni az ideális testsúlyunkat, és a koleszterin és a vérnyomás kordában tartása is nagymértékben javasolt.
De térjünk vissza oda, hogy miért is felejtünk. Eisler Olga Mindennapi memóriánk című könyvét ajánlom neked ennek megértéséhez. Így ír az első lapokon: "Azt hihetnénk, felejteni nem nagy művészet, pedig a felejtés képessége legalább olyan bámulatra méltó, mint az emlékezés: ez teszi lehetővé, hogy ami gyakran kell, az "kéznél" van, ami ritkán vagy soha, az egyre mélyebbre süllyed, egyre nehezebben lesz hozzáférhető. Az újabb ismeretek folyamatosan, szinte rétegesen elfedik a régebbieket, így biztosítva a "naprakészséget".
Egy élvezetes könyvet tarthatsz a kezedben, ha beleolvasol ebbe a könyvbe. Az első rész a memóriával, felejtéssel, feledékenységgel, emlékezettel kapcsolatos tudnivalókat említi, melyeket mindannyian a "jé, tényleg" érzésével olvasunk. A második részt természettudományos magyarázatokra is kíváncsi olvasóknak szánja a tanulás, tanítás, az emlékezés folyamatáról, az agyi funkciókról. (olvashatod a hátlapon).
Nem véletlenül vettem meg ezt a könyvet, hiszen az én betegségem olyan, ami nagy hatással van a jó vagy éppen a rossz memóriámra. Ha szeretnéd fejleszteni a képességeidet, akkor mindenképpen olvass bele ebbe a könyvbe, hiszen megtudhatod, vajon miért is felejtünk, miért nem találjuk épp a lakás kulcsát, vagy mi okozza, hogy gyengül az emlékezetünk. - "A jó memória nem csak szerencse dolga. Lee Iacocca, a rendkívüli memóriájáról is nevezetes szupermenedzser ezt válaszolta: "Ha törődsz vele, meg tudod jegyezni." - Tehát ne törődj bele, hogy pocsék a memóriád, a könyv választ ad arra, hogy hogyan fejleszthető.
Sok szeretettel ajánlom neked Eisler Olga Mindennapi memóriánk című könyvét, olvass bele, ha van kedved.
Hallgass meg egy dalt, amit sok szeretettel küldök neked. :)
Utolsó kommentek