Gondolkoztál már arról, hogy vajon miképpen döntünk egyes helyzetekben? Miért választjuk épp azt a virágcsokrot, vagy miért gondolkozunk annyit karácsonykor vagy más alkalmakkor, vajon mit vegyünk ajándékba szeretteinknek? Vagy épp el akarsz menni nyaralni, de nem tudod, mikor lenne a legalkalmasabb, hogy ne rontsa el a nyaralást az eső, vagy bármilyen zavaró körülmény. Sokszor tétovázunk, hezitálunk, mert nem vagyunk képesek dönteni.
Törekedj arra, hogy mindig stabil tudj lenni bármilyen körülmények között, mert csak akkor hozol jó döntést. Légy határozott, ha a helyzet úgy követeli. Csapdába esel, ha sokat gondolkodsz valamin, belezavarodsz, ha a sok lehetőség közül végül is nem tudod kiválasztani a megfelelőt. Én a gyorsan döntők táborába tartozom időnként, viszont van, hogy csak toporgok egy bolt előtt, hogy bemenjek-e vagy nem, itt találom meg a megfelelő ruhát az esküvői meghívásra, vagy menjek tovább még és keresgéljek tovább. Ez a tétovázás a gyakoribb, ami nem jó, mert mindig tudnom kell, mit akarok. Szeretek célirányosan menni valahová. Ezért mindig terveket kovácsolok, hogy melyik útvonalon menjek, vagy mi is a cél, amit szeretnék. Bevallom, nem mindig jön be, néha kell, hogy a belső hang vezessen, hagyni kell, hogy menjünk céltalanul is, hallgatni kell a kis angyalra magunkban.
Te ki tudod találni a másik ember gondolatát? Nagy beleérző képesség kell hozzá, és figyelem. Mindig résen kell lennünk. Figyelni a társunk arcjátékát, gesztusait, mozdulatait, és figyelni kell egy-egy véletlenül elhangzott mondatra amire egyébként oda sem figyelnénk. Pl. ha a társad csak úgy azt mondja,(egészen véletlenül kicsúszik a száján), hogy : - "el tudnám képzelni, hogy többet főznék, ha a konyhában is lenne rádió, vagy esetleg egy kisebb formátumú kis tv", - akkor neked le kell csapnod erre a mondatra, észre kell tudnod venni, hogy esetleg egy ajándék lehet ez a kis tv karácsonyra, ha van rá lehetőséged, hogy megvedd. Sok elejtett mondatra nem figyelünk, pedig jobban kéne tudnunk összpontosítani ilyenkor, mert nagy örömöt szerezhetünk, és nem is kell annyit tétováznunk egyes helyzetekben, ha van egy kis beleérző képességünk.
Jó lenne mindig a helyeset választani, de akkor se ess kétségbe, ha elsőre nem megy, mert minden megtanulható, fejleszthető. Akarni kell figyelni a másik emberre, s meglátod, ha fontos számodra a társad, hamar belejössz ebbe a kis gyakorlatba is.
Utolsó kommentek