"Eltűnődtünk-e már valaha, miért küzdenek meg egyesek a gondjaikkal, és miért hagyják mások, hogy azok legyűrjék őket? - olvashatod Alan L. McGinnis Az optimizmus hatalma című könyvében. A könyv az optimizmus megőrzésének nagy titkát osztja meg veled.
Azt írja a könyv, hogy "az optimisták nem feltétlenül születtek derűlátó hajlammal, és nem kényeztette el őket az élet.... Életútjuk során azonban módszereket találtak arra, hogy erőt vegyenek levertségükön, és ne hagyják lelohadni lelkesedésüket."
Megváltozhat-e a pesszimista? Nem kell mindig a tökéletességre törekedni. Sokszor ez a bajok forrása, túl sokat várunk el magunktól. Vagy olyan színben látjuk a jövőnket vagy éppen a mai napunkat is, hogy előrevetítjük magunkban a katasztrofális hangulat minden jelét. De változtathatunk-e ezen, lehetünk-e örökös optimisták?
"A puszta akaraterő az a megfoghatatlan tulajdonság, ami megkülönböztet sok sikeres embert az elvetélt zseniktől. Az átlagnál szenvedélyesebben hisznek és akarnak."
De hogyan változtassuk meg a gondolkodásmódunkat? Nagyon nehéz szakítani a negatív gondolkodással, mégis itt van a titok nyitja, meg kell próbálni. Sok esetleíráson keresztül sajátíthatjuk el azt a felfogást, ami azután minket is optimistává varázsolhat. Szelektáljunk! Válasszuk szét a folyton felbukkanó negatív gondolatainkat a sok örömöt okozó felszabadult gondolatoktól. Sőt, legjobb ha semlegesíteni tudjuk a negativitást.
"Egyesek csak arra tudnak gondolni, amire vágynak: autóra, nyaralásra, új lakásra. Elméjüket kívánságlisták töltik meg. Sorsuk az örökös elégedetlenség: bármennyit szereznek, mindig marad, amiért irigykedhetnek másokra. Valaki egyszer azt mondta, két út vezet a boldogsághoz. Az első a pénz, amellyel megvásárolhatunk magunknak minden élvezetet. A második a bölcsesség, amellyel élvezhetjük azt, amivel rendelkezünk."
Nem ér itt véget a könyv, de jobb végszó nem is kell ehhez a bejegyzéshez, mint az előbb idézett mondat.
Hallgass meg egy dalt, s dönts úgy, hogy mától te is az optimisták közé tartozol. :)
Utolsó kommentek