Annyi számtalan vita kering mindenfelé arról, hogy mit kéne ennünk, mit kéne sportolnunk, mennyit kéne aludnunk, mennyit kéne pihennünk, hogy az ember nem ismeri ki magát a sok információ között. Ha már az orvos sem tudja, hogy miből mennyi a jó és megfelelő a számunkra, akkor mi azt honnan találjuk ki?
Amikor régebben elmentem a háziorvosomhoz megkérdezni, hogyan is fogyhatnék le, ő ezt mondta, hogy - több mozgás, kevesebb kalória, és megfelelő regenerálódás. - De hogy konkrétan mit is kellene csinálnom, arra neki külön ideje nem volt a számomra, ezt én el is hiszem, hiszen rengetegen vagyunk betegek. De akkor kihez forduljunk a gondunkkal? Most már ott tartok, hogy járok Dietetikai tanácsadásra, ahol egy keret közé fogták a táplálkozásomat, ezt kellene tartanom, ha sikerülne. De még a dietetikusok között is számtalan eltérés mutatkozik, hogy mennyi az ideális kalória egy személyre szabva. Ha már ott tartunk, hogy azok, akik tényleg tudják a tutit, még ők sem bizonyosak semmiben, mert mindig felfedeznek valamit, a kutatások mindig előrébb tartanak, akkor mindig változni fog a világnézetünk mondjuk a helyes étkezéssel kapcsolatban is és bármi mással kapcsolatban is.
Mostanában több könyvet is olvasok, szeretem, ha egy mondat jól van megfogalmazva, érthető, és azt is elolvasom, hogy milyen kutatások, felfedezések bizonyítják a valóságukat. Épp ezért elég lassan is haladok egy könyv feldolgozásával. Engem leginkább az agyunk működése és gyógyítása, gyógyulása izgat, az, hogy fejleszthető az agyunk, és ezt bármikor mi is megtehetjük, csak oda kell figyelni bizonyos dolgokra. Az agyunk egészsége kell, hogy a legfontosabb legyen számunkra, ha sokáig boldogan és okosan szeretnénk élni az életünket. Hogyan működik és hogyan működhetne jobban? Én kicsit kénytelen is vagyok kutatni ez irányban a betegségem miatt, de cseppet sem bánom, mert egyre szélesebb körben ismerem meg akár az egész testem működését.
Száz évvel ezelőtt is még másként éltek az emberek, mint ahogy mi most. A világ változik, egyre-másra jönnek az új felfedezések, a kutatásoknak köszönhetően. És, száz év múlva is már magunk mögött hagyjuk a mostani tudásunkat, sokkal fejlettebb, másabb és lehet, hogy talán még izgalmasabb élet vár ránk (illetve az unokáinkra). Akkor lehet, még okosabbak leszünk, még tapasztaltabbak, még több tudás birtokában leszünk, és ha jól kamatoztatjuk ezt a tudást, valószínű, hogy más fog érdekelni egy akkori fiatalt vagy felnőtt embert, mint ami minket izgat most jelen pillanatban.
Ha elindulunk a felfedezések nyomában, rájöhetünk, hogy amit régen igaznak hittek, ma már nem állja meg a helyét sok esetben. Érdekes ezt így látni, csak az a baj, hogy az igazi tutit még senki sem mondta meg nekem, hogy hogyan neveljem magam olyan ellenállóvá, ami minden csapást kibír és vajon miért vándorolnak mindig vissza a nagy nehezen leadott kilóim. A hiba nyilván bennem van, mert a kutatásoknak hinni lehet, az én feladatom kiszűrni ezek közül a számomra megfelelő valóságot.
Hallgass meg egy dalt, hallgasd kedvedre. :)
Utolsó kommentek