"Ha alacsonynak érezzük az energiaszintünket, ez gyakran az elcsépeltség eredménye. Ha ugyanazt tesszük, ugyanúgy, napról napra, éveken keresztül, ez mintegy robottá változtatja az embert, aki puszta megszokásból teszi azt, amit tesz, és nem tudatosan. Mennél jobban belemerülünk a rutintevékenységekbe és a megszokásokba, annál riasztóbbnak tartunk bármiféle változatosságot. Azonban éppen a változás az élet alapvető lényege, és ha megfelelünk a kihívásoknak, amelyek az adott pillanatban ijesztőek is lehetnek, visszatekintve, éppen ez újítja meg az életerőnket."
Louis Proto Légy nyugodt című könyvéből idéztem, és így folytatja a gondolatmenetet: - "Ha tehát állandóan elcsigázottnak és megtörtnek érezzük magunkat, nagy valószínűséggel változásra van szükségünk, hogy ezzel felserkentsük az energiánkat. Hogy ez a változás mi lesz, teljesen tőlünk függ. ... Próbáljunk meg egy kis kockázatot vállalni és változtatni a szokásainkon. Vigyünk egy kis frissességet az életünkbe azzal, hogy mindennap valami újat teszünk, még ha nem is feltétlenül valami nagy dolgot!"
Én mindig visszatérek ehhez a kis könyvhöz, minden bajra találunk benne hasznos tanácsokat. Itt az idő a változtatásra. Sosincs késő elkezdeni valami újat. Fáradtak vagyunk a nap végén, de sokszor már a nap elején is. Gazdálkodjunk jól az időnkkel, és próbáljuk elkerülni a negatív helyzeteket. De legfőképpen változtassunk mi is napról napra, ahogy az életben is folyamatos a változás. Lépjünk ki a megszokott kerékvágásból.
Határozd el most, hogy a mai nap egy küönleges nap lesz. Tegyél meg mindent ennek érdekében. Pár perc alatt is lehet gyorsan tervezni. - Ahogy a könyvben is olvashatjuk: - "Ne akarjunk egyszerre sok dolgot csinálni. Döntsük el a fontossági sorrendet, és ahhoz ragaszkodjunk."
Az életünk sokszor rákényszerít minket a változtatásra. Fogadjuk hát szeretettel ezt a kihívást, és tegyünk úgy, hogy élvezzük az életünket még akkor is, mikor a legnagyobb időzavarban is vagyunk.
Hallgass meg egy dalt, sok szeretettel küldöm neked. :)
Utolsó kommentek