"Az, aki siet, ennek a rossz szokásnak a hangulata miatt általában előrehajlítja vállait. Testünk működését a gondolati elemek csak másodpercekkel előzhetik meg. E megállapítás természetesen nem mond ellent a ténynek, hogy teendőinket előre meg kell tervezni. Okos ember, aki tud magán uralkodni, sohasem siet, csak arra az egy célra összpontosítja akaratát, erejét és eszét, amit pillanatnyilag végez."
"Jó példa lehet erre a cipő befűzése. Valahol napi tevékenységünk során ez is fontos. Figyeljük csak meg, mindig az jár jól, aki e tevékenységet megfontoltan, összeszedetten végzi, és közben nem gondol a reá váró napi feladatok halmazára, meg arra sem, hogy elkésik a munkahelyéről. Aki siet, háromszor is befűzheti cipőjét, és a pertli mégis ki fog bomlani." (Schirilla György-Vegetáriánus könyv)
Nem is gondolnánk, hogy apró tevékenységek elvégzése milyen nagy hatással lehet az életünkre. Az előbbi idézet világosan megmutatja, hogy nincs mindig elég önuralmunk, hogy ezeket az apró tevékenységeket türelmesen elvégezzük. Sokszor sietünk, sokszor kapkodunk, aggódunk olyan dolgok miatt, melyek csak napok múlva következnek be, de lehet, hogy meg sem valósulnak. Idegesítjük magunkat azért, mert valamilyen bajtól tartunk. De hogyan vihetnénk a legtöbbre az életünkben?
Nyugalmat kell tudnunk kialakítanunk magunk körül, hogy minden teendőnket teljes odaadással tudjuk elvégezni. Ha tudunk egy dologra koncentrálni mindig, megvan az esélye, hogy a nap végére boldogan térünk nyugovóra, hiszen nem engedtük meg, hogy bármi megzavarja köreinket. Legyél mindig elég körültekintő, ha arról van szó, hogy gyorsan cselekedjél. Hamar munka sosem volt jó. Ne engedd, hogy bármi is elvonja a figyelmedet arról, amit éppen csinálsz. Zárjál ki minden zavaró tényezőt, csak arra figyelj, amit meg kell tenned éppen.
Gondolj mindig Schirilla György szavaira: - "Az emberek túlnyomó többsége elég rátermettséget hozott magával az életbe ahhoz, hogy boldog lehessen. Csakis felfogásától, életmódjától, nevelésétől és főleg önnevelésétől függ, hogy örökölt készségeit boldogsága kikovácsolására használja föl, vagy pedig tudatlanul, könnyelműen a boldogtalanság útvesztőjébe téved."
"Joggal mondhatjuk: magára vessen az, aki boldogtalan. Az igazi boldogság lényegében nem egyéb, mint az egyén harmóniája önmagával, szűkebb környezetével és a világegyetemmel. Ennek a harmóniának az eléréséhez három dolog kell: Alkalmazkodás, szeretet, önfegyelem."
Küldök neked egy dalt, hallgasd szívesen. :)
Utolsó kommentek