Tudsz titkot tartani? Vagy nem? Gondolkodtál-e már ezen úgy őszintén? - A közmondás szerint hallgatni arany. - Volt már rá példa mikor én is megtapasztaltam ennek a mondatnak a jelentőségét. Túl gyorsan mondok ki gondolatokat és ezzel kockáztatom azt, hogy olyat is kimondok, amit később megbánok.
Bölcs emberré akkor válsz, amikor megtanulod, hogyan tudj jókor, még a kellő időben hallgatni. Tudd, mikor kell hallgatni! Ha ezt megszokod, olyan kincs birtokába jutsz, ami nem sokaknak van. Senki sem szereti a szószátyár beszédet, még hallgatni is rossz. Ne is szokj rá ilyesmire, mert nem a te stílusod. Az időben kimondott szó olyan, hogy megédesíti a kapcsolatokat, összehozza a barátságokat, megerősíti a köteléket két ember között. Ha viszont még azt is elsajátítod, hogy tudod mikor kell "tapaszt" tenni a szádra, mert például rád bíztak egy titkot, akkor megbíznak majd benned a társaid, és őszinte barátsággal közelítenek feléd.
Jaj, de sok kellemetlen percet szereztem én magamnak épp azzal, hogy nem tudom tartani a számat. Minden kikívánkozik belőlem. Ez sértődések alapja lehet, ugyanis nem mindenkire tartozik az, ha megosztanak bizonyos információkat velem, ezért aztán van bőven mit tanulnom még az életemben. Egy bizonyos jóslás szerint a mai napomat a titok hatja át. Ezt tanácsolja nekem: "Ne kérkedj feleslegesen a tudásoddal! A bölcs attól lesz az, mert tudja, mi mindent nem tud!" - Hallgatok a bölcs szavakra és megfogadom, hogy ezentúl háromszor is meggondolom mielőtt kinyitom a számat, hogy mit is fogok mondani. Visszavonulok a kis kuckómba és egy kis önvizsgálatot tartok, mert ennek mindig meglátom a pozitív hasznát. Neked is javaslom ezt az önvizsgálatot, no, nem azért, mert szükséged lenne rá, de olykor nem árt az ilyesmi.
Küldök egy jó kis dalt neked ha még ébren vagy, álmodj szépeket. :)
Utolsó kommentek