Igen, igen, de a stressz mindig visszatérő vendég. Igazából nem kellene ennek így lennie. Már sok helyen lehet olvasni, hogy van olyan stressz, amit mi idézünk elő, és van olyan is, amit a helyzet maga okoz. Azt is mondják, hogy azon nem nagyon tudunk változtatni, amit mások kényszerítenek ránk, vagy beletörődünk, vagy harcolunk. Nincs szerintem szükség egyikre sem, mert saját hozzáállásodat bármikor meg tudod változtatni, ha akarod.
Igen! Ha túl sok a stressz körülötted, bizony változtatni kell. Ez csúnya szó, hogy "kell", de mindenképpen érdemes időt, energiát áldozni arra, hogy mindig jól jöjjünk ki a stresszes helyzeteinkből. Tudod saját magadat is lelkesíteni, tudod saját magadat is fegyelemre, önfegyelemre szoktatni, tudod, hogy minden eszköz a rendelkezésedre áll, hogy megszüntesd a rossz helyzetet magad körül. Változtass! Lépj ki abból a régi cipőből, amiben épp rosszul érzed magad, ne törődj senkivel, csak saját boldogságoddal, és saját nyugalmaddal.
Lehet csökkenteni, hogy a hullámvölgyek szinte ne is legyenek az életünk részesei. Erre is illik törekednünk, hiszen embertársainknak is vannak rossz pillanataik, és abban is segíthetünk nekik is, hogy ha mellettünk vannak, mindig vidámnak érezzék magukat, legyen kedvük velünk lenni. Vajon mi lenne az a valami, ami segíthet nekünk abban, hogy a saját és mások stresszes érzéseit is ki tudjuk küszöbölni? - képzeld el, hogy igenis bármilyen rossz a kedved, mindig tudod magad egy fokkal lelkesíteni, mindig tudsz találni olyan tényezőt, ami mosolyra derít, és ha nem is rögtön, de idővel és fokozatosan ki tudsz jönni a mélypontról. Lehet, hogy csak emlékezned kell a múltkori kirándulásra, amit a családdal együtt töltöttetek, milyen boldog voltál, milyen jó kedved volt, mennyit nevettetek.
De az igazi stresszelűző módszer az, ha rögtön változtatsz a magatartásodon, végleg abbahagyod azt a tevékenységet, amiről úgy gondolod, hogy az volt az oka, hogy te most épp ilyen fásult hangulatban vagy. A másik az, amit az előbb leírtam, hogy fokról fokra javítod a hangulatodat a rossztól a jó felé. Gondolj vidám eseményekre, írd össze, hogy mikor voltál olyan stresszes helyzetben, amikor sikerült megszabadulnod a rossz érzéstől.
A stressz nem is olyan rossz, mint gondolnánk, ezt korábban írtam, amikor a feszültség pozitív hatásáról írtam. Nagyon sokat kell foglalkoznunk a rossz helyzeteink jobbá tételén, hogy idővel automatikusan is ki tudjunk alakítani egy alap pozitív hozzáállást magunknak. Mindenképp megéri, ezt nekem elhiheted. Én már tudom magam annyira lelkesíteni olykor, hogy nem kellenek hetek vagy hónapok, hogy elmúljon a rossz érzés. Használj megerősítéseket, amik szintén jól jönnek, ha borús hangulatban vagy. Törekedj arra, hogy minél hamarabb kiegyensúlyozott tudj lenni, egyensúlyban tudj lenni magaddal, de főleg a téged körülvevő világgal, hiszen csak társainkkal közösen tudjuk tovább vinni azt a lendületet, amit az élet megkövetel.
Figyelj meg másokat, ők vajon hogyan birkóznak ezzel a fránya stresszel. Meg fogod látni, nekik sem egyszerű, senkinek nem egyszerű, de megvalósítható. Saját stratégiát kell kidolgoznod, hogy a javadra tudj fordítani kellemetlen helyzeteket. S a végén sikerülni fog, mert fáradoztál érte, megtetted azt, amitől esetleg féltél.
Most szombat van, holnap vasárnap, alkalmas idő, hogy jól érezzük magunkat. Ne engedjük meg a kisördögnek, hogy belénk bújjon, legyünk együtt szeretteinkkel, és végre érezzük jól magunkat, érezzük át, hogy azt a boldogságot, amit így hétvégén elő tudunk varázsolni magunkból, azt bármikor megtehetjük hétköznap is, a nap minden percében.
Légy jó, s tégy jót! :)
Utolsó kommentek