Ezt a könyvet azért ajánlom neked, mert még a gimiben nagyon megszerettem a pszichológiaórákat, és most vettem egy könyvet, amiről gondolom, hogy téged is olvasásra fog ösztönözni. Először idézek a könyvből, mert az 50. fejezet mindennapi hangulatainkról ír, s majd meglátod, hogy érdemes lesz elolvasni:
"Ha úgy gondolunk hangulatainkra, hogy azok életünk értelmét hangsúlyozzák és növelik vagy csökkentik örömünket, megérthetjük, milyen jelentős szerepük van. Ebben a vonatkozásban fontosabbak, mint napi tevékenységünk, a pénz, a státus, sőt még személyes kapcsolatainknál is fontosabbak, mert ezek általában átmennek hangulataink szűrőjén. Akárhogy is, hangulataink létezésünk lényegét jelentik."
Íme a könyv, amiből idéztem: TOM BUTLER - BOWDON: Pszichológia dióhéjban 50 pszichológiai alapmű
A hátlapon úgy összegezik a könyvet: "A Pszichológia dióhéjban - 50 pszichológiai alapmű hét csoportba osztva mutatja be a tudományág jelentős hatású könyveit, ami az olvasó számára lehetővé teszi a tematikus áttekintést."
-Viselkedés, biológia, gének: az agy tudománya,
-A tudattalan feltárása: egy másfajta bölcsesség,
-Jobb érzés, jobb gondolkodás: boldogság és mentális egészség,
-Kik vagyunk és miért: a személyiség és az én tanulmányozása,
-Miért cselekszünk így vagy úgy: nagy gondolkodók az emberi indítékokról,
-Kit miért szeretünk: a kapcsolatok dinamikája,
-A munkateljesítmény növelése: kreativitás és kommunikációs készség
______________________________________________
Sokszor botlok én is a hangulataim zavarába. Egy kicsit túl makacs a természetem, ezért is kutatom, hogyan lehetne erről leszokni. Ez a pszichológiai könyv nagyon izgalmasnak ígérkezik, és a tovább olvasásra, a kutatásra késztet minket.
Amíg gondolkodsz, hogy elolvasod-e a könyvet, addig hallgasd Neil Youngot. :)
Utolsó kommentek