Teljesen normális, hogy hol jobban vagyunk, hol rosszabbul. "...aki állandóan aggódik és szorong, könnyebben fogják el pánikrohamok is. A pánik már csak egy kis lépés az olyasféle negatív gondolatoktól, hogy "nehéz az élet", "nem vagyok jó semmire", meg hogy: "nem tudok megbirkózni vele", "el fogok ájulni".
Shirley Trickett - Csak semmi pánik! (Hogyan birkózzunk meg pánikrohamainkkal) című könyvét ajánlom a számodra. Azt írja könyvében, hogy: ha okosan élünk, megfelelő ételeket fogyasztunk, elsajátítjuk a teljes légzést, sokat mozgunk, ha idegeskedés helyett megpróbáljuk megteremteni lelkünk békéjét, akkor megbirkózhatunk a pánikrohamainkkal. - olvashatod a könyv hátoldalán.
Igenám! De könnyű mindezt leírni, és nehezebb megvalósítani. Aki átélt már szorongást, pánikrohamot, az jól tudja, milyen ördögi körbe zárja be magát az ember. Először csak kis nyugtalanság vesz körül, de hirtelen lecsap egy kínzó érzés, amitől szeretnél mihamarabb megszabadulni. Próbálsz nyugodt maradni, de nem tudsz, állandó gyötrelem fog el. És ezután már a cselekedeteidben is megnyilvánul mindez. Nem mersz tenni semmit, mert félsz, hogy még jobban ki leszel szolgáltatva a külvilág ingereinek. Ezáltal, hogy nem mersz semmit tenni, még jobban pánikba esel, és a kör lehet, hogy bezárul, ahonnan nagyon nehéz kilábalni.
De ez a Csak semmi pánik! című könyv megmutatja számodra az utat, mit kell tenned annak érdekében, hogy kiszabadulj ebből a kínzó érzésből. Megmondja, mikor fordulj orvoshoz a problémáddal, mi az összefüggés a pánikroham és a túllégzés között, mi történik, ha nem eszünk megfelelően, mi közük van a megfeszült izmoknak a pánikrohamokhoz, mi ülteti el bennünk a rossz gondolatokat, milyen hatással van ránk a testmozgás, a nappali fény, a napsütés, a friss levegő?
"Az ember választhatja a fél életet, de hogy egész életet élhessen, annak meg kell adnia az árát. Nem állítom, hogy könnyű dolog eltakarítani az évek összegyűlt lelki szemetét, amelyet összes fizikai mechanizmusunkkal és szenvedélyünkkel őrizgettük magunkban. Ezt a szemetet nemcsak az italhoz, a kábítószerekhez vagy a káros ételekhez, hanem a munkához, a kapcsolatainkhoz, a tökéletességhez, a kényszeres beszédhez való szenvedélyes ragaszkodásunk is tovább növelte. Belső látásunk hiánya miatt is rekedtünk ott, ahol vagyunk."
Olvass bele ebbe a könyvbe, mert megtanít egy potitívabb szemléletre. Különböző gyakorlatok segítenek ebben.
Hallgass meg egy dalt, mielőtt még elindulnál otthonról. :)
Utolsó kommentek