Ahogy egyre inkább mélyedek el az egészséges táplálkozás és tulajdonképpen az egészség témájában, úgy kerülnek elém olyan könyvek, amik szinte ugyanazt írják, és mindig oda lyukadok ki, hogy tényleg életmódot kell váltanunk, ha boldog és kiegyensúlyozott hosszú életet szeretnénk magunknak.
Már régóta gondolkozom azon, hogy miért van az, hogy valaki megéri a 100 évet, másvalaki pedig még csak meg sem közelíti. És nagyon régóta határoztam el azt is, hogy én bizony megcélzom a százéves életkort, és ha lehet, még a többi megélhető életévet is, vagyis notórius hosszú élet kutató kezd válni belőlem. Ezért olvasok sok könyvet ebben a témában és ezért keresem a választ arra, hogy vajon miért nem tudunk igazándiból valóban életmódot váltani, ha azt nagyon szeretnénk? Kezdjük ott, hogy érdekel engem a magzati fejlődés, és az is, hogy amikor már megszületünk, mi vajon mit tehetünk hozzá a hosszú életünkhöz? És, édesanyánk vajon jól képzett volt-e ilyen téren és én mit tudnék tenni azért, hogy az én gyermekeim, unokáim és dédunokáim is valóban bízhassanak abban, hogy megélhetik ők is legalább a száz évet vagy még többet is? Meg az is foglalkoztat, hogy a nagy igyekezetem ellenére vajon miért nem sikerült eddig az az igazi életmódváltás? Jó úton járok, és mindig megosztom veled, amiről azt hiszem, hogy a hasznodra van. Ezért ajánlok most is egy ilyen könyvet, aminek már a címe is elárulja, hogy miről is szól. Olvasd el, ha lesz időd rá! Én e-könyvként vettem meg, és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a hasznos olvasmányra. Nézd csak a címet:
Az vagy, amit a nagyszüleid megettek - (Judith Finlayson) --- Amit a táplálkozásról, életmódról, epigenetikáról és a krónikus betegségek eredetéről tudni kell
Láthatod a címből is, hogy miről is fog szólni hozzád ez a mű, és nagyon jó lenne ha áldoznál időt rá, hogy belelapozol. Nem más kerül górcső alá, mint az egészségünk, az, hogy mit tehetünk érte és örülhetünk-e annak, ha a nagyszüleink fittek és sportosak voltak, akik odafigyeltek arra, hogyan is étkeznek, mit csinálnak és milyen életmódot folytatnak?
Be kell valljam, hogy nagyon szeretnék vegetáriánus életmódot folytatni, mégsem jön össze ez nekem valamilyen oknál fogva. De nemcsak a táplálkozásról van itt szó, ugyanúgy a sportos életmódról is, meg a környezetünkről is, és arról is, hogy köze van-e mindennek ahhoz, hogy hosszú és boldog életet élhessünk? Vajon miért olyan fontos a helyes táplálkozás? És, miért olyan fontos az, hogy hogyan is étkeztünk mi vagy a nagyszüleink az ők idejében? Változnak az idők, változunk mi is, de hogy mi befolyásolja azt, hogy hosszú életünk legyen, az itt ebben a könyvben szépen meg van írva. Olvass te is az epigenetikáról!
Én most 65 éves vagyok, de érezhetném magam akár húsz évvel fiatalabbnak is, ha még időben kapcsoltam volna, de még most sem késő azon munkálkodnom, hogy boldogan tekintsek a jövő felé, és ne az legyen, hogy mindennap reggel úgy ébredek, hogy itt fáj vagy ott fáj. Sok mindentől függ az, hogy egészségben öregedjünk meg. Nemcsak tornázni kell reggelente, meg egy kis gyümölcsöt és zöldséget beiktatni az étrendünkbe, hanem ott kell kezdeni az egész hosszú élethez való hozzáállást, hogy kiokosítjuk magunkat ilyen téren. Minél többet tudsz erről, annál jobban fogsz figyelni magadra, és annál inkább törődsz önmagaddal. Sorolhatnám, hogy melyek a leggyakoribb betegségek, amiket könnyen meg lehetne előzni egy kis odafigyeléssel, de a cél az, hogy semmilyen betegség ne kínozzon minket. Szóval, itt van ez a fantasztikusan jól megírt könyv az életmódváltásról, és mikor is hívhatnám fel rá a figyelmedet, mint az új év küszöbén. :) Keress rá, olvass róla, olvass a könyvről, hogy legyen kedved elolvasni, mert ez kötelező olvasmány kellene hogy legyen mindenkinek, aki csak egy kicsit is törődik az egészségével. Jó kis könyv, nem fogod megbánni, ha elolvasod! :)
Hallgass meg egy dalt, s pihenj egy jót még mielőtt reggel lesz. :)
Utolsó kommentek